SPĘDŹMY RODZINNIE TEN ŚWIĄTECZNY CZAS!
Proponuję wspólne wypieki świątecznych pierniczków. Oto przepis na ich wykonanie:
Składniki:
- 2 szklanki mąki pszennej;
- 3 łyżki stołowe miodu;
- 1,5 łyżeczki sody oczyszczonej;
- 1 torebka gotowej przyprawy piernikowej;
- 2 łyżki stołowe masła;
- 1 jajko;
- ¼ szklanki mleka;
- gotowe spożywcze dekoracje
i oczywiście ogromne pokłady uśmiechu, radości i miłości…
Przygotowanie:
Mąkę przesiać na stolnicę, wlać ciepły rozpuszczony miód i wymieszać, najlepiej siekając masę nożem. Ciągle siekając, dodawać kolejno sodę oczyszczoną, przyprawę piernikową, masło i jajko. Dolewać do masy stopniowo ciepłe mleko i zagniatać ręką ciasto aż będzie jednolite, gładkie i będzie przypominało ciasto kruche. Na posypanej mąką stolnicy rozwałkować ciasto na placek grubości około ½ cm. Foremkami wykrajać pierniczki i układać je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia w odstępach około 2 cm od siebie. Piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 10-12 min. Przyozdobić spożywczymi dekoracjami według swojego pomysłu.

Nie muszę Wam tłumaczyć, że takie wspólne przygotowywanie potrzebnych produktów, wcześniejszy wspólny ich zakup i wreszcie wspólne pieczenie, niosą ze sobą nie tylko dobrą zabawę i rozwijanie wielu funkcji oraz zmysłów dziecka, ale przed wszystkim dają możliwość bycia razem i pogłębiania więzi rodzinnych.
Życzę Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu na czele z Dyrekcją oraz niezastąpionym Pracownikom Administracyjnym Szkoły wspaniałych, zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia – Iwona Kamińska, pedagog szkolny
