Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2

ZESPÓŁ SAMYCH SUKCESÓW

Program profilaktyki zdrowotnej pod hasłem „ Jestem zdrowszy i sprawniejszy” realizowany na zielonej szkole w Mielnie 2018r

Strona główna » Aktualności » Program profilaktyki zdrowotnej pod hasłem „ Jestem zdrowszy i sprawniejszy” realizowany na zielonej szkole w Mielnie 2018r

wielkość tekstu: A | A | A

Sprawozdanie z realizacji programu profilaktyki zdrowotnej pod hasłem „ Jestem zdrowszy i sprawniejszy” realizowany na zielonej szkole w Mielnie 2018r.

W dniach 29 maja do 7 czerwca 2018r. grupa uczniów naszej szkoły przebywała na śródrocznym wypoczynku w  Mielnie. To już drugi wyjazd do tej miejscowości nadmorskiej, którego celem było zapewnienie uczestnikom regeneracji sił fizycznych i psychicznych poprzez realizację programu profilaktyki zdrowotnej. Wyjazd miał jak zwykle bogaty program poznawczy, dydaktyczny i wychowawczy. Uczył samodzielności, także pracy w grupie, stwarzał warunki do swobodnego korzystania z różnych dziedzin wiedzy. Jednym z ważniejszych celów było kształtowanie wśród uczniów higienicznego trybu życia poprzez zdrowe i regularne odżywianie. Specyfiką każdej „zielonej szkoły” jest korzystanie z dużej ilości ruchu na świeżym, nasyconym jodem  powietrzu. To codzienne długie spacery po plaży, zabawy w pisku, niezależnie od pogody, kąpiele w morzu wzmocniły odporność dzieci.

            Jednym z ważniejszych zadań realizowanym na tego typu wyjeździe jest rozwijanie i doskonalenie sprawności fizycznej. Zadanie było ułatwione przez wyposażenie ośrodka w 2 place zabaw, dmuchaną zjeżdżalnie i boisko do siatkówki, z których dzieci korzystały bez ograniczen.  W tym roku niebywałą atrakcją była zespołowa i indywidualna rywalizacja w grze w kręgle. 2 godziny ćwiczeń ruchowych z kulą, trenowanie celności rzutów, dopingowanie innych, zapewniło zarówno dzieciom jak i dorosłym niezapomniane wrażenia. Po raz pierwszy mieliśmy możliwość uczestnictwa w imprezie paintballowej. Cześć starszych uczniów brała udział w prawdziwej bitwie na wyznaczonym polu, a pozostali mogli postrzelać sobie kulkami z farbą do tarczy. Całość zabawy była kontrolowana przez doświadczonych trenerów, czuwających nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników. Jak co roku również korzystaliśmy z hydroterapii w Adua parku w Koszalinie.

            Ważnym elementem programu profilaktyki zdrowotnej było wyeliminowanie nadmiernego korzystania telewizji i komputerów, co udało się prawie w 100%, ponieważ domki nie były wyposażone w te sprzęty. To bardzo korzystnie wpłynęło na poprawę kontaktów interpersonalnych uczniów, wzmocniło relacje koleżeńskie, zwiększyło współdziałanie w grupach i poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

19

GRU

2019

366

razy

czytano

zss-zawiercie.pl

Adres

Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Rataja 29a

KONTAKT

Mail szkoła:
sekretariat@zss-zawiercie.pl
Tel. szkoła: 32 67 215 17

Mail Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna Nr 2: sekretariatppp2@zss-zawiercie.pl
Tel. Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna Nr 2: 32 494 15 00

KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH

I PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ NR 2

IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZAWIERCIU

Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu

SYSTEM ALP VISUAL PLUS |

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy