Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2

ZESPÓŁ SAMYCH SUKCESÓW

Spotkania warsztatowe z zakresu profilaktyki pierwszorzędowej, prowadzone przez członków IPA region Zawiercie, oraz funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej w Zawierciu.

Strona główna » Aktualności » Spotkania warsztatowe z zakresu profilaktyki pierwszorzędowej, prowadzone przez członków IPA region Zawiercie, oraz funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej w Zawierciu.

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu 22.01.2016r. odbyło się spotkanie warsztatowe dla uczniów Zespołu Szkół i Placówek im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu oraz uczniów Zespołu Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu pod hasłem: „Żyjmy zdrowo, bezpiecznie i aktywnie”. Poprowadzili je członkowie IPA region Zawiercie.

Początkiem warsztatów był wykład a następnie zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dla uczniów klas młodszych, którym pomagali w „ratowaniu misiów” ich starsi koledzy i koleżanki z Dunikowskiego w ramach integracji środowisk szkolnych. Hasłem zajęć warsztatowych było – uratuj misia, a same pluszami były efektem pomocy charytatywnej dla młodszych kolegów i koleżanek z Grzegorzewskiej. Uczniowie po akcji , jako pamiątkę spotkania zabrali ze sobą wybrane i uratowane misiaczki.

Druga część zajęć warsztatowych była przeznaczona dla uczniów klas starszych. Omawiano na nich szeroko pojęta problematyka uzależnień, uporczywego nękania i zniesławiania oraz konsekwencje wielorakiego uzależnienia i wynikających z niego konfliktów z prawem. Młodzież zapoznała się z filmem „Więzienie, stracony czas”. Zajęcia warsztatowe są wynikiem współpracy i współdziałania nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół związanych z profilaktyką uzależnień, z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu oraz członkami IPA region Zawiercie. Profilaktyka w szkołach winna przebiegać wielotorowo i winna być realizowana przy współudziale specjalistów spoza środowiska uczniowskiego. Wtedy jest bardziej wiarygodna dla młodzieży. A wspólne i systematyczne działania profilaktyczne szkoły oraz środowisk lokalnych dają trwalsze i zdecydowanie lepsze wyniki.

Organizatorami spotkania byli: Jolanta Stankowska, Iwona Kamińska, Marek Żarnowiecki, Jacek Podsiadło i Aneta Kaczmarek.

19

GRU

2019

675

razy

czytano

zss-zawiercie.pl

Adres

Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Rataja 29a

KONTAKT

Mail szkoła:
sekretariat@zss-zawiercie.pl
Tel. szkoła: 32 67 215 17

Mail Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna Nr 2: sekretariatppp2@zss-zawiercie.pl
Tel. Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna Nr 2: 32 494 15 00

KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH

I PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ NR 2

IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZAWIERCIU

Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu

SYSTEM ALP VISUAL PLUS |

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy