Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2

ZESPÓŁ SAMYCH SUKCESÓW

Niebezpieczeństwo w Internecie związane z koronawirusem

Strona główna » Aktualności » Niebezpieczeństwo w Internecie związane z koronawirusem

wielkość tekstu: A | A | A

Drodzy Rodzice, Uczniowie  i Nauczyciele

W związku z epidemią koronawirusa w Internecie pojawia się bardzo wiele wszelkiego rodzaju nieprawdziwych informacji na temat epidemii, szczepionki i innych fakenewsów związanych z pandemią wirusa. Wszelkie informacje, które wydają się Nam podejrzane, a są związane z koronawirusem, należy sprawdzać tylko w wiarygodnych źródłach informacji. Pewnym źródłem informacji na temat koronawirusa są między innymi strony internetowe:

-Ministerstwa Zdrowia 

-Kancelarii Premiera 

-Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Lokalnie:

-Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu

W Internecie dodatkowo czeka na Nas bardzo wiele pułapek związanych z epidemią koronawirusa, które mają na celu przede wszystkim kradzież Naszych środków finansowych, dlatego też bardzo ważne by:

- nie instalować żadnych nowych aplikacji na smartfonach / komputerach związanych koronawirusem, gdyż mogą one posłużyć oszustom do nieuprawnionych przelewów z Naszego konta lub też wyłudzenia kredytu na Nasze dane osobowe. Niestety z informacji jakie posiadam nadal nie zrobiono nic by ograniczyć możliwość udzielania kredytu przez osobę A z dowodem osoby B. Weryfikacja wniosków kredytowych jest pozorna i w skrajnym przypadku polega na wysłaniu Naszego skanu dowodu osobistego do banku w którym będziecie mieć Państwo udzielany kredyt. Dlatego też bardzo ważne jest to by Nasze dane chronić cały czas zarówno w Internecie jak i w życiu realnym, a dowód okazujemy (trzymamy w ręce) nie dajemy nikomu do rąk. Powyższa informacja dotyczy także kart płatniczych, gdyż czasami wystarczy sam numer karty (zdjęcie karty) by kogoś pozbawić środków finansowych.

-nie klikać w żadne odnośniki (linki), które dostajemy w sms-ie, czy też na pocztę elektroniczną tym bardziej nie można się logować za ich pomocą na stronę banku, czy też wykonywać przelewów nawet za 1gr, gdyż grozi to pozbyciem się wszelkich środków z Naszego konta. Na konto bankowe nie polecam wchodzić z poziomu smartfona, nawet z zainstalowanym antywirusem. Na konto bankowe najbezpieczniej jest wchodzić z poziomu własnego komputera z zainstalowanym markowym antywirusem wpisując ręcznie stronę Naszego banku w oknie przeglądarki internetowej. Pamiętajcie o uwierzytelnieniu podwójnym za pomocą SMS-a -logowanie, przelewy (według mnie jest to wygodna i dość bezpieczna forma uwierzytelniania oczywiście pod warunkiem, że pilnujemy swojego smartfona i sprawdzamy, czy nagle nie straciliśmy zasięgu za względu na utworzoną przez oszustów kopię Naszej karty SIM) oraz o sprawdzeniu certyfikatu (nie tylko, czy jest… ale też, czy należy do Naszego banku). Dodatkowo na koncie bankowym należy wprowadzić limity dzienne, by ograniczyć możliwe straty. Należy pamiętać dodatkowo, że dokonując przelewów należy zweryfikować w sms-ie numer konta i kwotę przelewu który wykonujemy przed przepisaniem kodu potwierdzające przelew.

Pamiętając o powyższych istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaną Państwo oszukani w Internecie.

Admin ZSS-ZAWIERCIE.PL

27

MAR

2020

545

razy

czytano

zss-zawiercie.pl

Adres

Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Rataja 29a

KONTAKT

Mail szkoła:
sekretariat@zss-zawiercie.pl
Tel. szkoła: 32 67 215 17

Mail Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna Nr 2: sekretariatppp2@zss-zawiercie.pl
Tel. Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna Nr 2: 32 494 15 00

KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH

I PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ NR 2

IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZAWIERCIU

Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu

SYSTEM ALP VISUAL PLUS |

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy