Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2

ZESPÓŁ SAMYCH SUKCESÓW

Nowości ze Świetlicy ...

Strona główna » Aktualności » Nowości ze Świetlicy ...

wielkość tekstu: A | A | A

KONKURS WIEDZY O POLSCE - „JESTEM POLAKIEM”

W dniu 09.11.2016r. na świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy o Polsce. Przed konkursem została przeprowadzona prelekcja na w/w temat. Celem konkursu było kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, poszanowanie wartości narodowych. Ponadto uczniowie  doskonalili umiejętności czytania ze zrozumieniem, kształtowali twórcze myślenie, rozwijali spostrzegawczość. Uczestnicy mieli możliwość wykazania się wiedzą na temat historii Polski,  symboli narodowych oraz  zabytków związanych z tematyką konkursu. Pytania zawarte w teście miały charakter zamknięty i otwarty co sprzyjało ciągłemu myśleniu oraz kreatywności w odpowiadaniu na pytania. Ostatnim etapem konkursu było ułożenie historycznych symboli z rozsypanki obrazkowej, rozwijającej spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Opiekunowie: Marta Koczur, Iwona Szczepanek

*************************************************

„DO SERCA PRZYTUL PSA”- Wolontariat

W dniu 02.11.2016r. w ramach wolontariatu odbył się wyjazd  uczniów naszej szkoły do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zawierciu.  Uczniowie z wychowawcami zorganizowali zbiórkę żywności dla zwierząt. Celem wyjazdu było przekazanie karmy dla zwierząt, poznanie miejsca gdzie przebywają bezdomne zwierzęta oraz uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej jak również uwrażliwienie uczniów na sprawy społeczne oraz pokazanie w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z zasadami pracy w wolontariacie na rzecz schroniska, a także regulaminem. Na miejscu odbyła się krótka prelekcja tematyczna przeprowadzona przez pracownika schroniska. Uczestnicy wyjazdu po wcześniejszym zapoznaniu się z zasadami wyprowadzania psów razem z opiekunami- wychowawcami udali się na krótki spacer z pupilami. 

Wyjazdy do Schroniska odbywają się cyklicznie.

Opiekunowie: Marta Koczur, Joanna Szczerba

*************************************************

Wycieczka edukacyjna do Pracowni Zabawek w Żarkach

 

W dniu 18.10.2016r. uczniowie klas IIb G i Ia SPP odwiedzili Pracownię Zabawek w Żarkach. Uczniowie zwiedzili pomieszczenia pracowni oraz podziwiali  prace twórcze wykonane ręcznie, z darów natury. Uczestnicy mogli wykazać się swoimi zdolnościami plastyczno-technicznymi, własnoręcznie wykonywali ozdoby z wikliny.  Wyczarowane prace zabrali ze sobą na pamiątkę. Po zakończeniu warsztatów wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i w wesołym nastroju wrócili do szkoły.

Opiekunowie: Marta Koczur, Iwona Szczepanek

*************************************************

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu

W dniu 08.10.2016 r. uczniowie klasy zawodowej odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu. Głównymi  celami  zajęć zorganizowanych na terenie zawierciańskiej jednostki Straży Pożarnej było :

- rozwijanie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego

- zapobieganie innym groźnym wypadkom i zagrożeniom zdrowia , życia ludzi i

środowiska naturalnego

-skuteczne przeciwdziałanie pożarom oraz zaczadzeniom

-zapobieganie podpaleniom oraz antyspołecznym zachowaniom, które mogą być przyczyną powstania takich zdarzeń.

Na terenie straży odbyła się prelekcja przeprowadzona przez przedstawicieli

lokalnej Straży Pożarnej  poprzez którą uczniowie mieli okazję zapoznać się z ciężką i niebezpieczną pracą Strażaków, poznać wyposażenie Strażaków, mundur oraz

niezbędne przyrządy potrzebne do codziennej pracy. Przeprowadzony został również pokazowy alarm pożarowy. Uczestnicy mogli także z bliska przyjrzeć się służbowym pojazdom strażackim zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. 

Opiekunowie: Marta Koczur, Aneta Kaczmarek

*************************************************

"Światowy Dzień Zwierząt "

W dniu 04.10.2016r. na świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia tematyczne pt. "Kochajmy Zwierzęta". Celem zajęć  było uwrażliwienie dzieci na los zwierząt, kształtowanie pozytywnej postawy wobec zwierząt oraz wyrabianie w uczniach postawy odpowiedzialności za posiadanie zwierzęcia. Podczas zajęć uczniowie słuchali piosenek tematycznych, śpiewali, naśladowali głosy zwierząt, odpowiadali na zadawane pytania. Odbyła się burza mózgów- praca w zespołach na temat: "Jak należy dbać o zwierzęta?". Na zakończenie zajęć uczniowie różnymi technikami wykonali prace plastyczne pt. "Moje ulubione zwierzę".

Opiekunowie: MartaKoczur,  Aneta Kaczmarek

19

GRU

2019

256

razy

czytano

zss-zawiercie.pl

Adres

Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Rataja 29a

KONTAKT

Mail szkoła: sekretariat@zss-zawiercie.pl
Tel. szkoła: 32 67 215 17

Mail PPP2: sekretariatppp2@zss-zawiercie.pl
Tel. PPP2: 32 494 15 00

KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH

I PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ NR 2

IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZAWIERCIU

Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2

osób online: 2

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu

SYSTEM ALP VISUAL PLUS |

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy